ADV Essence Plus Midlayer W Juniper

315 DKK

Oprindelig pris 450 DKK

På lager

Green

Størrelsesguide

  • Gratis fragt ved køb over €50
  • Gratis returnering inden for 30 dage
  • Betal med
Outlet

Produktbeskrivelse

"ADV Essence Plus Midlayer er en alsidig mellemlagsjakke fremstillet af blødt, strækbart og funktionelt stof. Fungerer perfekt som yderlag på kølige dage eller som mellemlag i rigtig koldt vejr. Plus Size Træn effektivt med enestående komfort i vores Plus Size-tøj. Ergonomisk formede toppe og tights i størrelser op til 4X, med den rigtige pasform og optimal bevægelsesfrihed til din anatomi. • Blødt, elastisk og funktionelt jerseystof • Plus Size • Normal pasform"

"ADV Essence Plus Midlayer er en alsidig mellemlagsjakke fremstillet af blødt, strækbart og funktionelt stof. Fungerer perfekt som yderlag på kølige dage eller som mellemlag i rigtig koldt vejr. Plus Size Træn effektivt med enestående komfort i vores Plus Size-tøj. Ergonomisk formede toppe og tights i størrelser op til 4X, med den rigtige pasform og optimal bevægelsesfrihed til din anatomi. • Blødt, elastisk og funktionelt jerseystof • Plus Size • Normal pasform"

  • Materialer og pleje

    Body 88% Polyester-Recycled 12% Elastane

  • Størrelsesguide

    Size1X2X3X4X5X
    Chest104116128140152
    Under bust8698110122134
    Waist90102114126138
    Seat112122132142152
    Sleeve length7474,57575,576
    Inside leg7778797979
    Length172174174174174
  • Forsendelse og returnering

    Vi leverer med UPS, og altid gratis levering med UPS Standard over 500 DKK.
    Du har altid gratis returnering i 30 dage.